منوي اصلي

مقدمه

درباره ما

آرشیو ظروف  2019

ظروف کرایه ستاره طلایی

منوهاي غذایی

گالري تصاوير

خدمات ستاره طلایی

 موزيك ستاره طلایی 

 باغ اختصاصی ستاره طلایی

 تماس با ما

 ارسال ايميل


راهنماي برگزاري جشن عروسي

_ لیست کامل جهیزیه عروس

_ راهنمای ازدواج

_ بودجه بندی مراسم عروسی

_ اشتباهات بزرگ در برگزاری عروسی

_ برنامه ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم (2)

_ يك عروسي رويايي با برنامه‌ريزي ايده‌آل  ( بخش اول )

_یک عروسی رویایی با برنامه ریزی ایده آل ( بخش دوم )

_ یک عروسی رویایی با برنامه ریزی ایده آل ( بخش سوم )

 _ چگونه یک لیست کامل از مهمانان عروسی تهیه کنیم ؟

_ راهنمایی برگزاری جشن عروسی در منزل

_  هزینه های برگزاری یک عروسی متوسط

_ برنامه ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم

_ 7 راهنمایی مهم برای تعیین تاریخ عروسی

_ نکات کلیدی در برگزاری موفق تشریفات عروسی


 
يك عروسي رويايي با برنامه‌ريزي ايده‌آل (2)
 

 تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

 • با كفش‌تان راحت باشيد
نكته‌اي كه درباره كفش آقايان گفته مي‌شود، درباره خانم‌ها هم صدق مي‌كند. شما هم حواس‌تان باشد كفش تنگ انتخاب نكنيد. كفش‌ها ابتدا كمي سخت هستند و ممكن است نو بودن شان كاملا احساس شود اما معمولا بعد از مدتي پوشيده‌شدن كمي جا باز مي‌كنند. به همين دليل قبل از عروسي چند بار كفش‌تان را در منزل بپوشيد تا پاي‌تان در آن جا بيفتد. اگر جا باز كرد و در آن راحت بوديد كه چه بهتر اما اگر پاي‌تان در آن احساس راحتي نكرد حتما تا قبل از روز جشن به سراغ گزينه ديگري برويد. از طرف ديگر مراقب باشيد كه پاشنه كفش‌تان شما را خيلي بلندتر از شوهرتان نكند. چون احتمالا آرايش موهاي شما نيز به قدتان اضافه خواهد كرد. هر كدام را كه بلند انتخاب كرديد، از بلندي ديگري كم كنيد. پس كفشي را انتخاب كنيد كه هم مناسب باشد و هم راحت. شما قرار است تمام شب لبخند به لب داشته باشيد و با پايي كه اذيت شده اين كار امكان‌پذپر نيست! حالا كه به خوشي لباس‌تان را سفارش داديد بايد دنبال كفشي متناسب با همان لباس باشيد كه هم راحت باشد هم از زيبايي و جلوه لباس‌تان كم نكند. در اين مورد راهنمايي‌هاي مزون لباسي كه براي لباس درنظر گرفته‌ايد هم مي‌تواند كمك‌تان كند. معمولا براي كفش عروس كه اختصاصا سفيد است قيمتي حدود 50 تا 150 هزارتومان درنظر مي‌گيرند، البته اين در مواردي است كه كفشي معمولي باشد و به قول معروف مارك يا برند خاصي نباشد. حالا با كمي بد بيني و البته نوسان قيمت‌ها با 200 هزار تومان هم مي‌توانيد كفشي شكيل و زيبا داشته باشيد. در مراكز خريد شناخته شده‌اي كه انواع برندها حضور دارند قيمت تا 2 ميليون تومان هم بابت كفش عروس مي‌دهند و اين فقط به‌دليل برند كفش است و ويژگي ديگري ندارد، كفش همان كفش است.

 • از كجا بخريم؟
حالا كه نكات اساسي انتخاب لباس عروس را دانستيد، بد نيست مراكزي را به شما معرفي كنيم كه اين لباس‌ها را ارائه مي‌دهند. بورس لباس عروس در 2بخش تهران متمركز شده: چهار راه امير اكرم و ميرداماد. حدود قيمت لباس عروس‌ها از 300 هزار تومان شروع مي‌شود تا 9ميليون تومان. نترسيد! 9ميليون تومان قيمت خريد لباس عروس‌هاي مارك دار است و لزومي ندارد كه حتما لباس مارك‌دار انتخاب كنيد. در خيابان ميرداماد معمولا لباس عروس از 700 هزار تومان تا حدود دو ميليون پيدا مي‌شود. خيلي از لباس‌ها كار كشور چين هستند و بعضي‌هاي‌شان هم كار تركيه. از اين 2 مدل كارهاي تركيه معمولا مدل‌هاي بهتري دارند و كيفيت‌شان هم خيلي بهتر است. آمريكا هم در بين توليد‌كنندگان لباس‌هاي عروس، مدل‌هاي بسيار زيبا دارد.

 برندهايي مثل ديويد برايد و ديميتريوس جزو برندهاي در اين زمينه هستند. برند كارلو پينياتلي ايتاليايي و سارا بلا در تركيه نيز جزو ديگر برندهاي محبوب هستند كه عروس‌ها مي‌توانند براي خريدشان سري به مزون‌هاي ميرداماد بزنند و البته برند پرونوويا اسپانيايي هم اين روزها بسيار محبوب است.  از طرف ديگر مي‌توانيد لباس عروس‌تان را كرايه كنيد. قيمت كرايه لباس‌ها با توجه به قيمت فروش لباس تعيين مي‌شود. براي يك شب كرايه لباس عروس، مبلغي از حدود 300 هزار تومان به بالا تعيين شده است كه باز هم بستگي به مارك دار بودن و نبودن شان دارد.شيوه ديگري در مورد اجاره لباس هم هست كه در خيلي از مزون‌ها به عروس خانم پيشنهاد مي‌شود و آن اين‌كه لباسي را با سايز و مدلي كه شما مي‌پسنديد را براي‌تان مي‌دوزند با قيمتي در حد فروش، مثلا بين قيمت دوخت معمولي 800 تا يك ميليون تومان و همان لباس را به‌خود شما اجاره مي‌دهند، يعني همان شيوه كرايه است ولي با سليقه و سايز شما.اگر تصميم گرفته‌ايد لباس عروسي‌تان را خريداري كنيد و براي‌تان مهم است كه آن را يادگاري نگه داريد، با درنظر‌گرفتن دوخت، جنس پارچه، ميزان كار دستي كه روي آن انجام مي‌شود و همچنين نوع سنگ يا ديگر موادي كه به‌عنوان كار لباس روي آن به كار مي‌رود، چيزي حدود يك و نيم تا 3ميليون‌تومان‌، كنار بگذاريد.بد نيست بدانيد اين هزينه به‌دليل كار ويژه‌اي است كه روي لباس شما انجام مي‌شود؛ شامل برش توسط بهترين برشكاران، دوخت سنگ‌هاي زينتي گران قيمت، پارچه‌هاي تمام ابريشم و...

البته در اين مورد هستند مزون‌هايي كه مي‌توانيد با پرو نمونه‌هاي ژورنالي از كشورهاي ديگر، لباس‌تان را از بهترين مزون‌هاي اروپايي سفارش دهيد و البته به قيمت روز‌.


ستاره‌اي به نام آقاي داماد

گذشته از فاميل عروس و داماد كه آن‌ها را نديده هم مي‌شناسند، از روي لباس‌شان براي اين‌كه متمايز و زيبا باشيد، براي‌تان توصيه‌هايي داريم، هم براي انتخاب لباس و هم انتخاب مراكز خريد مناسب لباس عروس و داماد.


 • محبوب‌ها را انتخاب كنيم يا خاص‌ها؟
هميشه توصيه‌هايي هستند كه فوت كوزه گري محسوب مي‌شوند. اگر مي‌بينيد بعضي‌ها خيلي زيبا هستند يا خيلي خوش لباس، اين توصيه‌ها را مي‌دانند و به كار مي‌برند. اين توصيه‌ها به‌خصوص براي عروس و دامادها خيلي مهم هستند. آن‌ها بايد حواس‌شان باشد كه لباس‌شان در شب جشن يكي از خاطره‌انگيزترين لباس‌هاي زندگي‌شان خواهد بود.معمولا دامادها در انتخاب لباس جشن، خيلي راحت‌تر از عروس‌ها دست به انتخاب مي‌زنند. اما اين آسان‌گيري نبايد باعث بي‌دقتي شود. همان‌طور كه عروس‌ها بايد نكاتي را در رابطه با لباس‌شان رعايت كنند، دامادها هم بايد بعضي چيزها را مد نظر داشته باشند. معمولا براي زيباتر شدن عروس خانم‌ها به جز لباس، آرايش نقش اساسي دارد. با آرايش، رنگ پوست آن‌ها به پايه دلخواه مي‌رسد ولي وضع دامادها متفاوت است. درست است كه گريم مي‌تواند در تغيير چهره‌شان تاثير داشته باشد اما فقط كمي! آن‌ها در مورد رنگ پوست‌شان بايد به رنگ لباس‌شان توجه داشته باشند. خيلي‌ها هم‌چنان روي رنگ مشكي به‌عنوان رنگ مناسب براي لباس دامادي تاكيد دارند. درست است كه مشكي رنگي است كه براي اغلب رنگ پوست‌ها مناسب است و خيلي هم رسمي است اما قطعا رنگ‌هايي هستند كه به چهره شما زيبايي بيشتري مي‌بخشند. پس لزومي ندارد زيبايي را فداي روال معمول بكنيد! از مشاوران حاضر در فروشگاه‌هاي لباس مردانه بخواهيد تا به شما در زمينه انتخاب لباس مناسب كمك كنند. در ايران 3 رنگ نباتي، مشكي و سفيد جزو رنگ‌هاي محبوبي هستند كه دامادها به سراغ‌شان مي‌روند. افراد بايد با توجه به فرهنگ و خانواده‌شان دست به انتخاب كت و شلوار بزنند.

 •  ساده‌ها بهترند
كت‌ها در ايران معمولا ساده هستند اما كساني هم دوست دارند متفاوت باشند. اين افراد به سراغ تاكسيدو و پاپيون مي‌روند. درست است كه تركيب اين 2 با هم زيباست اما چيزي نيست كه در فرهنگ ما به اندازه فرهنگ غربي محبوبيت داشته باشد. بهتر است براي مراسم ازدواج‌تان يك كت تك دكمه ساده را با يك كراوات زيبا تركيب كنيد. اگر هم دوست داشته باشيد، مي‌توانيد از ژيله فلور استفاده كنيد. ژيله‌هايي كه طرح يك نوار روي‌شان است و خيلي هم زيبا و مناسب هستند.

 • لاغر هستيد؟ مشكي نپوشيد
نكته ديگر سايز لباس است. آقاياني كه دارند داماد مي‌شوند و اضافه وزن دارند به هيچ وجه سراغ كت و شلوارهايي با رنگ‌هاي روشن نروند. براي مثال، دور رنگ معمول سفيد را خط قرمز بكشند! با كت و شلوار سفيد آن‌ها 2 برابر نشان داده مي‌شوند. بر عكس كت و شلوار مشكي درست براي آن‌ها دوخته شده است. اين رنگ دامادهاي چاق را جمع و جورتر نشان مي‌دهد. بر عكس اين مسئله هم صادق است. اگر خيلي لاغر هستيد سراغ مشكي نرويد. بلكه مي‌توانيد به سراغ رنگ سفيد برويد كه شما را چاق‌تر نشان مي‌دهد. به‌خصوص اگر عروس خانم چاق است.

 • اين كفش را زياد بپوشيد
در رابطه با كفش دامادي بايد به يك نكته خيلي مهم توجه كنيد. اول اين‌كه بعد از اين‌كه كفش خود را خريداري كرديد آن را توي كمدتان قرار ندهيد كه در روز عروسي بپوشيد. حد اقل 2 يا 3 بار اين كفش را پا كنيد، حتي در خانه. با اين كار كفش با فرم پاي‌تان هماهنگي بيشتري پيدا مي‌كند و اگر ايرادي داشته باشد خودش را نشان مي‌دهد. نكته ديگر اين است، اگر كفش‌تان نيم شماره از پاي‌تان بزرگ‌تر بود ناراحت نباشيد. تا آخر شب مسلما پاي شما ورم خواهد كرد و اگر كفشي را انتخاب كرده باشيد كه حتي كمي براي‌تان تنگ باشد تا آخر شب براي‌تان خيلي تنگ مي‌شود!


 • بايد راحت باشيد
بعضي از دامادها دوست دارند از پيراهن‌ها و كت‌هاي تنگ استفاده كنند. به‌خصوص آن‌هايي كه اندام‌هاي ورزشكارانه دارند اما پوشيدن لباس تنگ به معناي اين نيست كه خودتان را در لباس‌گير بيندازيد. فراموش نكنيد، در روز ازدواج‌تان شما كلي كار داريد كه بايد انجام بدهيد: بايد به آرايشگاه، گلفروشي و از همه مهم‌تر دنبال عروس برويد! پس لباس‌تان را طوري انتخاب كنيد كه در آن راحت باشيد و مانع تحرك‌تان نشود.


 • بورس كت و شلوار
شايد خوشايند‌ترين كار براي داماد، خريد همين يك قلم جنس باشد و چه بهتر است كه پول زيادي هم پرداخت نكند و خيلي راحت مدلي كه مي‌خواهد را پيدا و خريد را تمام كند. در بين برند‌هاي داخلي كه كت و شلوار مردانه ارائه مي‌دهند مثل ايكات، هاكوپيان، گراد و...به راحتي مي‌توانيد با حدود قيمت 500 تا 700 هزار تومان يك ست دامادي زيبا و مناسب پيدا كنيد. البته در اين ميان برندهاي خارجي هم هستند كه قيمت‌هاي فضايي دارند و اين هم به‌دليل نام برند يا احيانا جنس پارچه و برشي است كه اختصاصي آن شركت توليدي كرده است.
اگر هم در مراسمي مثل بله بران يا نامزدي، پارچه‌اي به آقاي داماد هديه داده‌اند مي‌توانيد همان پارچه را به خياط بدهيد تا لباس دامادي دلخواه‌تان را آماده كند. مزد دوخت يك دست كت‌وشلوار مردانه از 150 هزار تومان شروع مي‌شود و معمولا تا حدود 400 هزار تومان نوسان دارد. از ايستگاه مترو امام خميني‌ (ره) كه پياده شويد، حدود 100 متر آن طرف‌تر، راسته كت وشلوار فروشي‌ها شروع مي‌شود. دست‌تان براي انتخاب حسابي باز است. در آن سوي تهران هم ميرداماد پر از فروشگاه‌هاي مختلف است. پير كاردين،گراد و هاكوپيان جزو معروف‌ترين برندهاي كت و شلوار مردانه هستند و ال‌سي من در پاسداران نيز به راحتي در مسير گشت و‌گذار شما قرار مي‌گيرد. فروشگاه ماتادور هم ارائه‌دهنده برندهاي مختلف معتبري مثل «چنلي» و «كارلو پينياتلي» است.اگر هم برند خاصي را مد نظر داريد و نمي‌خواهيد به سراغ بقيه برندها برويد مي‌توانيد سري به سايت برند محبوب‌تان بزنيد و نزديك‌ترين فروشگاه به محل زندگي‌تان را انتخاب كنيد.
 قيمت كت وشلوار مردانه معمولا از حدود 500 هزار تومان شروع مي‌شود تا 700 هزار تومان اما در ميرداماد كت و شلوارهاي زيبايي با قيمت حدود 300 هزار تومان هم پيدا مي‌شود. البته تنوع قيمت در باب‌همايون بيشتر است.  برندهاي ايتاليايي ارائه‌دهنده كت و شلوار كه قيمت‌هاي‌شان از حدود 2 الي 5 ميليون تومان شروع مي‌شود. برند معتبر «زنيا» جزو بهترين برندهاي ارائه‌دهنده اين لباس‌هاست كه به‌خصوص براي افرادي كه بسيار خوش‌پوش هستند مناسب است.
 

براي آن‌كه بهترين «خودتان» باشيد

اين مورد به‌دليل تاثير‌گذاري بر تمام فعاليت‌هاي عروس خانم توجه و دقت نظر بيشتري را مي‌طلبد.براي مجلسي كه ده‌ها مهمان در آن حضور دارند و براي ثبت لحظات اين شب باشكوه عكاس و فيلمبردار حرفه‌اي نيز دعوت شده‌اند، خيلي زيبا نيست كه چهره عروس خانم بدون درنظر گرفتن زيبايي‌هاي طبيعي آن و بدون كمك از هيچ ماده آرايشي و زيبايي، در برابر لنز دوربيني قرار بگيرد كه قرار است عكس‌هايش يادگاري زيباترين شب زندگي‌اش باشد.


 • يك اسم و هزار فن
عنوان آرايشگاه يعني مكاني كه در آن به زيبايي و آرايش چهره مي‌پردازند؛ پس نبايد از اين مكان توقع داشت تا در فاصله زماني كوتاه از شما يك فرد با ايده‌آل‌ترين چهره‌، اندام، مو، پوست و ناخن بسازد. نهايت هنر و توان يك سالن زيبايي اين است كه بتواند زيبايي‌هاي خدادادي شما را براي ارائه بهتر و مشخص‌تر آشكار كند. پس با اين فرض نخستين قدم را برداريد و دنبال مكاني باشيد كه بتواند شما را در رسيدن به هدف نهايي‌تان كمك كند. هر خانم در طول سال براي انجام امور زيبايي و پيرايشي حتما هرچند وقت يكبار به آرايشگاه مراجعه مي‌كند پس با يك سالن زيبايي آشنايي اوليه‌اي دارد.


 • فهرست داشته باشيد
قبل از حضور در آرايشگاه ليست كارهايي كه تمايل داريد در اين مكان براي شما انجام شود را تهيه كنيد و راجع به آن با مديريت يا شخصي كه قرار است اين كارها را براي شما انجام دهد به‌صورت مفصل صحبت كنيد.

 • همان آرايشگر قديمي
مي‌توانيد اين بار كه به همان آرايشگاه هميشگي‌تان مي‌رويد، نگاهي به آلبوم‌هاي عروس‌هاي قبلي آن جا داشته باشيد و راجع به ميزان تغييرات و كارهاي صورت گرفته روي هركدام از آنها پرس و جو كنيد.

اين نخستين و ابتدايي‌ترين شيوه‌اي ا‌ست كه ممكن است به‌نظر ساده و پيش پا افتاده بيايد ولي نكته مهمي دارد كه كمتر به چشم مي‌آيد اينكه آرايشگر هميشگي شما، فرم چهره، رنگ پوست، مو، ميميك صورت و ديگر ويژگي‌هاي بارز چهره شما را بارها و بارها ديده است و به‌خوبي مي‌تواند حالات مختلف چهره شما را تجسم كند. اين امتياز ويژه فقط مختص بانويي است كه بارها موهاي شما را كوتاه يا رنگ كرده است و ابروهاي شما را آراسته و به شما انواع مختلف رنگ سايه را پيشنهاد داده پس از كنار اين پيشنهاد بي‌تفاوت نگذريد.

 • مشورت با دوستان
دومين راه پيشنهادي اين است كه از دوستان و آشنايان‌تان كه به تازگي خودشان يا يكي از اقوام‌شان اين مرحله را (جشن عروسي)پشت سر گذاشته‌اند كمك بگيريد و از آنها بخواهيد سالن زيبايي‌شان را به شما هم معرفي كنند.

 • نمونه‌ها را يك به يك ببينيد
يك راه مناسب ديگر هم وجوددارد كه كمي زمان‌بر است. يعني شما بايد زمان زيادي را براي رسيدن به هدف‌تان صرف كنيد. مجلات تخصصي تبليغي مثل پيك برتر مي‌تواند مجموعه‌اي از بهترين‌ها را در هر منطقه كه سكونت داريد به شما معرفي كند. تنها نكته‌اي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه شما  براي ديدن نمونه كارهاي آنها بايد به تك تك سالن‌ها سربزنيد، پس اين كار را خيلي جلوتر از زمان جشن‌تان شروع كنيد. توجه داشته باشيد رنگ و لعاب تبليغات و دكوراسيون خاص بعضي آرايشگاه‌ها فقط جنبه تبليغي دارد و ممكن است شما را از هدف اصلي‌تان دور كند.

 • متخصص يا متخصص؟
بعضي از سالن‌ها و مراكز زيبايي به شما پيشنهاد مي‌كنند براي پاكسازي پوست،  درمان جوش‌هاي احتمالي و...يكي، دو روز قبل از مراسم به آنجا مراجعه كنيد. پيشنهاد ما اين است كه قبل از اين كار، خوب فكر كنيد. درمان توسط يك متخصص پوست معقول‌تر است يا شخصي كه فقط تجربه كاري دارد و پشتوانه علمي مطمئني ندارد؟ در هر صورت تصميم با خودتان است. اگر احساس مي‌كنيد و دوست داريد كار ويژه‌اي روي صورت‌تان انجام شود بهتر است به متخصص مراجعه كنيد. هنگام مراجعه به آرايشگاه توجه كنيد وسايلي كه استفاده مي‌كنند چگونه نگهداري مي‌شوند و مطمئن باشيد براي شما از چه وسايلي استفاده مي‌كنند.

 • خودتان باشيد
هر سالن آرايش شيوه خاصي در پيرايش و تزئين عروس دارد، اين شيوه ممكن است روي صورت يك نفر زيبا و برازنده باشد ولي با پوست و چهره شما تناسب نداشته باشد پس با يك عكس اينترنتي سراغ آرايشگر نرويد تا شما را كاملا شبيه به آن عكس پيرايش كند.


 • آرامش
روز برگزاري مراسم ممكن است چند عروس ديگر هم همراه شما در سالن منتظر باشند تا به موقع به مراسم برسند پس بهتر است عصبي نشويد و آرامش خود را حفظ كنيد. شما مي‌توانيد با يك نفر به‌عنوان همراه به آرايشگاه برويد ولي قبل از اين كار با مسئولان آرايشگاه هماهنگ كنيد تا شلوغي باعث نشود همراه عزيزتان نتواند به موقع به سالن برسد.

 • ترافيك را فراموش نكنيد
در انتخاب آرايشگاه به فاصله آن تا آتليه عكاسي، گلفروشي و سالن عروسي توجه داشته باشيد چون دوري اين مكان‌ها از هم باعث مي‌شود مدت زمان زيادي را در ترافيك بمانيد و آرايش صورت يا موي‌تان به هم بريزد. شب قبل از مراسم يا چند روز جلوتر همراه آقا داماد يك بار تا آرايشگاه برويد تا ايشان محل آرايشگاه را بشناسد. خيلي مواقع پيش مي‌آيد كه آدرس اشتباه به داماد مي‌دهند و همين باعث استرس و نگراني هر 2 نفر شما خواهد شد.

 • وسايلي كه بايد همراه داشته باشيد
از آرايشگرتان بپرسيد روز مراسم چه لوازمي بايد با خود به آرايشگاه ببريد و چه ساعتي بايد در آنجا حضور داشته باشيد. بعضي از وسايل هستند كه كاملا اختصاصي‌اند و شايد شما دوست نداشته باشيد به‌صورت مشترك با ديگران استفاده كنيد مثل محصولات ضد‌عرق، خوشبو‌كننده بدن يا حتي عطر. پس فراموش نكنيد كه اين لوازم را نيز با خودتان ببريد.


 • مراقب دست‌ها باشيد
چند روز مانده به مراسم عروسي قطعا خيلي كار داريد تا انجام دهيد ولي اين باعث نمي‌شود مواظب دستان و انگشتان‌تان نباشيد چون زخم دست و انگشت ر ا با هيچ‌چيز نمي‌توان پوشاند. سعي كنيد چند روز مانده تا مراسم از دستكش استفاده كنيد تا آسيبي به دستان‌تان وارد نشود.

 • با قيمت‌ها آشنا شويد
انتخاب سالن زيبايي كه بتواند نظر و خواسته شما را تامين كند و در عين حال مناسب‌ترين قيمت را داشته باشد كار سختي نيست ولي كمي حوصله و زمان مي‌خواهد. نرخي كه سالن‌ها ارائه مي‌دهند بايد بر اساس نرخ مصوب اتحاديه باشد ولي متاسفانه كمتر پيش مي‌آيد كه كاملا بر همان اساس جلو بروند. كمترين مبلغي كه در منطقه شمالي تهران براي آرايش عروس مطالبه مي‌شود 450 هزار تومان از يك سالن زيبايي حوالي سعادت آباد است و بالاترين قيمت هم نزديك 3 ميليون تومان براي سالن زيبايي حوالي خيابان الهيه است.خدماتي كه در اين پكيج به عروس خانم ارائه مي‌شود شامل خدمات پوستي و زيبايي قبل از مراسم است تا پايان مراسم پاتختي؛ پاكسازي پوست، تقويت و ويتامينه مو و پوست، زيبايي ناخن‌ها، تغيير رنگ و حالت مو، آرايش و گريم روز مراسم و...

سوپراستاري به نام آقاي داماد

چند سالي مي‌شود كه ‌آرايشگاه رفتن آقايان در شب عروسي‌، تبديل به عادت شده‌؛ آقايان معتقدند آن‌ها نيز حق دارند در شب عروسي‌شان مانند عروس خانم، ظاهري زيبا و متفاوت داشته باشند تا وقتي فيلم و عكس‌هاي‌شان را ديدند، ‌لذت ببرند! البته آقايان برخلاف خانم‌ها زمان زيادي را صرف آرايشگاه نمي‌كنند چون حداكثر كاري كه مي‌توانند انجام دهند، آرايش مو  و  يك گريم خيلي معمولي روي صورت‌شان است.
 • گريم براي آقاي داماد
اين موضوع  بستگي به‌نظر آقا داماد دارد؛ اين‌كه بخواهد گريم روي صورتش انجام شود يا نه. اگر بخواهد گريم كند، آيا زياد باشد يا كم. يكسري آرايشگاه‌هاي مردانه بالاي شهر، قبل از شروع كارشان، روي پوست آقاداماد ماسك COLD استفاده مي‌كنند كه تمام حرارت صورت و بدن را جذب خود مي‌كند و عمل آرامش‌بخشي را به بهترين نحو انجام مي‌دهد تا اضطراب آقا داماد در شب عروسي پايين بيايد! ‌بعد از اين مرحله، آقا داماد براي انجام گريم تخصصي روي صورتش به گريمور آرايشگاه ارجاع داده مي‌شود و آنجاست كه بايد منتظر چهره‌اي جديد از او باشيم! ‌ اكثر سالن‌هاي آرايش مردانه براي اين‌كه هيچ‌كس متوجه گريم آقا داماد نشود، ‌از روش گريم متعادل‌سازي محو استفاده مي‌كنند كه حتي عروس خانم‌هم با وجود ديدن تغييرات روي صورت آقا داماد، نمي‌تواند متوجه شود آيا گريم روي صورت او انجام شده يا نه! البته نكته‌اي كه اكثر آرايشگاه‌ها به آن توجه مي‌كنند، یکدست شدن رنگ صورت، از بین بردن خط اصلاح‌، جای ریش تراشیده شده‌ و زیر چشمان است، به‌صورتی كه بیننده اصلا متوجه گریم نمی‌شود و فقط در عكاسی، صورت عروس و داماد یكدست خواهد بود.

 • گردش در شهر به دنبال...
 ديگر آن زمان گذشت كه آقاداماد براي مراسم عروسي‌اش هم به آرايشگاه سر كوچه‌شان مراجعه مي‌كرد و آرايشگر هم هر مدلي دلش مي‌خواست موهايش را مي‌زد! اين‌روزها از 2 ماه قبل آقاداماد و عروس خانم راه مي‌افتند تا علاوه بر پيدا كردن يك سالن زيبايي براي عروس خانم،  سالن‌هاي آرايشي مردانه را هم ببينند و با ديدن آلبوم‌هاي ديجيتال و نمونه كارهاي سالن، سعي در بهترين انتخاب دارند. البته در بيشتر اين آلبوم‌ها، سعي شده براي جلب نظر آقاداماد، از فتوشاپ و نرم‌افزارهاي ديگر استفاده شود تا بهترين حالت ممكن از تصوير به آقا دامادها نشان داده شود.

 • داماد بودن خرج دارد
 بحثي كه اين‌جا وجود دارد، اين است كه بسياري از آقادامادها هنگامي كه به آرايشگاه مردانه مي‌روند، به آرايشگرشان نمي‌گويند مراسم ازدواج‌شان است، زيرا در اين صورت مجبورند، اگر در حالت معمول مثلا 10 هزارتومان به‌عنوان اجرت به آرايشگر مي‌دادند، اين‌بار با پرداخت 80-70 هزارتومان حسابي نقره داغ شوند! بالاخره هزينه شيريني بچه‌ها و عيدي و شاباش و... در اين دوره و زمانه سرسام‌آور است! اما بهتر است اين كار را نكنيد و راست بگوييد.


 • آقاي داماد دست در جيب كن!
حداقل نرخ موجود بين آرايشگاه‌هاي مردانه براي آرايش آقاداماد؛ 20 هزارتومان است. البته اگر اجرت و شيريني بچه‌ها را نيز با آن درنظر بگيريد، بيشتر هم مي‌شود. اما يكسري آقايان دوست دارند، در شب عروسي‌شان جلوي فاميل، دوستان و حتي عروس خانم، با ظاهري جديد و البته خاص ظاهر شوند؛ براي اين كار نيز حاضرند حتي تا 300-200 هزارتومان نيز پرداخت كنند.


 • داماد متفاوت
 اگر تصور مي‌كنيد، آقايان چهره‌شان در شب عروسي براي‌شان اهميتي ندارد، سخت در اشتباهيد! براي اثبات اين مدعا، همين بس بدانيد اين روزها اكثر آقادامادها ‌از يك هفته قبل تحت نظر پرسنل سالن آرايشي موردنظرشان قرار مي‌گيرند؛ به اين ترتيب كه درست يك هفته قبل از مراسم، بايد هيركات (كوتاهي مو) آقاداماد انجام شود، بعد از آن اگر پرسنل سالن متوجه شوند صورت و پوست آقاداماد به پاكسازي و ترميم احتياج دارد، اين‌كار با استفاده از متدهاي جديد و روز دنيا صورت مي‌گيرد. در اكثر سالن‌هاي مشهور شهر، دستگاهي وجود دارد به نام «سنسور» كه براي موهاي آقا داماد ماسك مو مي‌گذارد تا موها هم طراوت‌شان را حفظ كنند، هم خوش‌حالتي‌شان را. ‌

 • همراهان داماد گردن او
انگار  از رسم و رسومات قديمي براي آقادامادها، فقط يك رسم، آن هم دست‌وپا شكسته باقي مانده؛ اين‌كه آقاداماد مجبور است در روزي كه براي آرايش و پيرايش به آرايشگاه مي‌رود، درصورتي كه همراهي داشته باشد، هزينه او‌ را نيز پرداخت كند!‌البته در قديم رسم بوده پدر داماد تمام هزينه‌هاي پسرش و همراهان و شيريني آرايشگاه را پرداخت كند. ‌اصلا بردن داماد به آرايشگاه و حمام، يك رسم تمام عيار در ازدواج‌هاي قديمي بود كه با حضور جمعي از بزرگان فاميل و جوانان صورت مي‌گرفت و آداب ويژه‌اي هم داشت.

 • به همان قديمي اعتماد كنيد
 آرايش مو در شب عروسي، يكي از مهم‌ترين كارها براي آقاداماد است. داماد 2 راه براي انتخاب دارد تا به نتيجه‌اي ايده‌آل برسد؛ اول اين‌كه آرايشگاهي را انتخاب كند كه براي نخستين‌بار است به آن مراجعه كرده (در اين صورت احتمال شوكه شدن آقاداماد بسيار زياد است چون اگر آرايشگر اشتباهي مرتكب شود، ديگر راه برگشتي نيست!) دومين راه هم اين است كه پيش آرايشگر قديمي و مخصوص خودش برود و با خيال راحت كارش را انجام دهد، زيرا اين كار حداقل مزيتي كه دارد، اين است كه آرايشگر مخصوص شما، ويژگي‌هاي چهر‌ه‌تان را مي‌شناسد و براي موي‌تان مدل‌هاي عجيب و غريب درست نمي‌كند.‌

 • با قيمت‌ها آشنا شويد
آقا داماد اگر لو ندهد كه براي عروسي خودش را آماده مي‌كند مي‌تواند با پرداخت هزينه معمولي آرايشگاه خودش را براي يك شب رويايي آماده كند؛ نرخ معمول آرايشگاه مردانه براي اصلاح سر همراه با شست‌وشو 12 تا 15 هزار تومان و اگر اصلاح صورت هم باشد تا 20 يا 30 هزار تومان افزايش پيدا مي‌كند ولي اگر شما هم مثل عروس خانم برنامه خاصي براي اين شب باشكوه داريد بايد 150 تا 300 هزار تومان براي اين مورد در نظر بگيريد. آرايشگاهي حوالي پاسداران از داماد مي‌خواهد ابتداي صبح در سالن حاضر باشد تا كارهاي آماده‌سازي پوست و مو را آغاز كند و حدود 3 ساعت براي هر نفر زمان مي‌گذارد، هزينه هم حدود 200 هزار تومان است. سالن آرايشگاه مردانه‌اي در ونك هم براي مراسم عروسي 90 تا 100 هزار تومان دريافت مي‌كند.

آنچه براي شما به يادگار مي‌ماند

چند سال كه مي‌گذرد ديگر كسي يادش نمي‌آيد شب عروسي شما شام چه خورده يا پذيرايي و اركستر چقدر خوب بوده. تنها چيزي كه از مهم‌ترين شب زندگي‌‌تان به يادگار مي‌ماند و مي‌توانيد آن را به بچه‌ها و حتي نوه و نتيجه‌هاي‌تان هم نشان دهيد، عكس و فيلم مراسم است.


 • روتوش بي‌روتوش
وقتي داريد آلبوم مي‌بينيد توجه كنيد عكس‌ها روتوش زيادي نداشته باشد. خيلي از عكاس‌ها اشكالات عكاسي‌شان را با روتوش زياد مي‌پوشانند اما روتوش، چهره شما را مصنوعي و از حالت طبيعي خارج مي‌كند و توي ذوق‌تان مي‌خورد. علاوه‌بر اين سعي كنيد مكان عكاسي نزديك محل جشن يا آرايشگاه باشد تا وقت كمتري را در مسير رفت‌وآمد از دست بدهيد.

 • مثل فيلم‌هاي سينمايي
  براي فيلمبرداري هم خدمات خاصي مد شده. مثلا براي فيلمبرداري كرين مي‌آوردند يا با چنددوربين فيلمبرداري مي‌كنند. حتما تعداد دوربين‌ها را بپرسيد. بعضي‌هاي ديگر كليپ‌هاي خاص براي عروسي آماده مي‌كنند و همان شب در آخر مراسم آن را پخش مي‌كنند. معمولا كليپ مربوط به روز قبل از عروسي و زماني است كه داماد مي‌رود آرايشگاه  و دنبال عروس مي‌رود و آهنگ روي كليپ‌ها معمولا از آهنگ‌هاي پاپي است كه بارها شنيده شده. اما بعضي از آتليه‌هاي خاص براي ساخت كليپ‌شان هم سفر مي‌روند و حتي ترانه و شعر را براساس اسم عروس و داماد به آهنگسازها سفارش مي‌دهند. براي اين خدمات هم بايد هزينه زيادي پرداخت كنيد اگرچه اين خدمات جالب به‌نظر مي‌رسد اما لزوما نشان‌دهنده كار خوب آتليه نيستند.
 • آنچه شما خواسته‌ايد
بعضي از آتليه‌ها خدمات خاصي ارائه مي‌كنند؛ مثلا عروس و داماد را چند روز قبل از عروسي به مكان‌هاي مختلف حتي شمال يا خارج از كشور مي‌برند تا از آن‌ها عكاسي كنند. خدمات عكاسي خارج از كشور بيشتر از 15 ميليون تومان براي‌تان خرج برمي‌دارد. تازگي‌ها مد شده عروس و داماد مي‌خواهند در 4 فصل سال عكس داشته باشند. براي اين عكس‌ها بايد خيلي زودتر با آتليه قرارداد ببنديد تا روند عكاسي شما را زودتر شروع كنند. اما بيشتر آتليه‌ها علاوه‌بر عكس عروسي، عكس‌هايي هم با لباس اسپرت يا لباس‌هاي خاص ديگر از شما مي‌گيرند تا به آلبوم‌تان اضافه كنيد.

 • با قيمت‌ها آشنا شويد
يكي از بخش‌هاي مهم و البته دوست داشتني و هزينه‌بر مراسم ازدواج، ثبت تصويري اين واقعه شيرين است.
اين ساده‌ترين منوي عكاسي و فيلمبرداري را مي‌توانيد با اضافه كردن مواردي ديگر تكميل كنيد و چيزهايي كه مي‌خواهيد را هم تهيه كنيد.

عكاسي در باغ و آتليه، عكاسي مدلينگ و اسپرت، فيلمبرداري در طبيعت، سفر به شمال، كوير، كشورهاي خارجي و...عكاسي در اصطبل، محيط روستايي، ساخت كليپ آشنايي با ژانر سينمايي و...همه و همه مواردي است كه با اضافه‌شدن به منوي اول، ليستي بلند بالا به شما ارائه مي‌دهند و البته هزينه زيادي نيز براي شما در بر خواهد داشت. بالاترين هزينه‌اي كه براي اين منو گفته مي‌شود، 6 ميليون تومان است. منوي كامل شامل عكاسي اسپرت يكي دو ماه قبل از مراسم عروسي است به همراه عكاسي روز عروسي در باغ، آتليه، سالن و منزل مسكوني‌شان.

فيلمبرداري كل مراسم از ابتداي روز تا پايان جشن، عكس يادگاري با والدين، مراسم روز پاتختي و...


سفر به يكي از مناطق زيباي طبيعي به‌عنوان هديه ازدواج به هزينه آتليه همچنين عكاسي از آن فضا و ساخت كليپ از آن فضا هم يكي از امكانات در‌دسترس است.ارائه دي وي دي و سي دي فيلم‌ها و عكس‌ها همراه با چاپ ژورنالي عكس و....

شيرين‌ترين قسمت ماجرا

 هر فرد در طول زندگي‌اش بارها كيك و شيريني خريده و خورده ولي اين باركيك و شيريني با بقيه فرق دارد. نكات مهمي در اين مورد وجود دارد.

يكي از ويژگي‌هايي كه كيك عروسي را از ديگر كيك‌ها متمايز مي‌كند تعداد طبقات آن است. اين تعداد، عدد يا فرمول خاصي ندارد ولي چيزي كه در اين تصميم‌گيري تاثير دارد تعداد مهمانان است.

قنادان بهترين افرادي هستند كه مي‌توانند شما را راهنمايي كنند با چه تعداد مهمان چند كيلو كيك يا شيريني نيازداريد. در تهيه كيك معمولا مواد مختلفي به‌عنوان مخلفات اضافه مي‌شود كه طعم و مزه خاصي به كيك مي‌دهد؛ اين مواد مي‌تواند موز، آناناس، گردو يا شكلات باشد. توجه كنيد ميوه‌هايي مثل موز و آناناس ممكن است به‌دليل برش خوردن و فاصله زماني تهيه تا مصرف تغيير رنگ دهند پس بهتر است از قيد آن‌ها بگذريد و انواع مغزها يا شكلات‌ها را انتخاب كنيد. در آلبوم مدل كيك گاهي نمونه‌هايي را مي‌بينيد كه با گل طبيعي تزئين مي‌شوند؛ شما مي‌توانيد براي اين كار گلي هماهنگ با گل دست‌تان به شيريني‌فروشي سفارش دهيد تا هارموني زيبايي داشته باشد. نكته‌اي كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه برگ‌هاي گردي جزو اين گل‌ها نباشد، چون با هر حركتي ميزان زيادي از آن روي سطح كيك پخش مي‌شود و آن را غيرقابل خوردن مي‌كند. توجه داشته باشيد كه كيفيت كيك را فداي زيبايي‌اش نكنيد.

اگر ميزان كيك شما زياد باشد، مي‌توانيد از آن به‌عنوان دسر بعد از غذا استفاده كنيد. يعني دسر را از منوي غذايي‌تان حذف كنيد و بخواهيد كه مهمانداران كيك را بين مهمانان تقسيم كنند.


 • شيرين كام باشيد
غير از كيك عروسي، شيريني هم جزو جدايي‌ناپذير ميزهاي پذيرايي است ولي اين‌كه اين شيريني‌‌تر باشد يا خشك به سليقه و تمايل ميزبان بستگي دارد. هركدام از اين 2 نوع شيريني مزايا و معايبي دارد كه با یادآوری آن می‌توانیم به شما كمك كنیم.

 • شیرینی تر: استقبال كم
شیرینی تازه یا‌ تر تنوع زیادی دارد وسرو آن می‌تواند در كنار چای یا بدون آن لذت‌بخش باشد كه براساس فصل و نوع میوه‌ها، می‌تواند تزئین متفاوتي داشته باشد. اين نوع شيريني‌ها سبك‌تر است ولی نقل و انتقال و نگهداری آن بسیار سخت و دردسر آفرین است و وجود یخچال برای حفظ تازگي آن لازم است. اگر برای روز بعد از عروسی برنامه خاصی دارید، نمی‌توانید صد در صد روی باقي‌مانده آن حساب كنید. معمولا در مجلس عروسي به دلیل وجود كیك در كنار آن، استقبال كمی از شيريني‌تر مي‌شود.


 • شیرینی خشك: براي چند روز
شیرینی خشك تنوع بیشتری دارد و می‌تواند هر نوع سلیقه‌ای را راضي كند. شاید به دلیل استفاده همگانی این نوع شیرینی خیلی به چشم نیاید و كمی بی‌اهمیت جلوه كند. يك حسن بزرگ اين نوع شيريني اين است كه حمل‌ونقل آن خیلی آسان است و نیازی به نگهداری در یخچال ندارد. البته كمی سنگین است و ممكن است با توجه به وزن، تعداد كمتری را شامل شود كه این مورد هم با مشورت با قنادان كاملا قابل حل است. شما برای برنامه‌های روز آینده نیازی به سفارش مجدد ندارید و می‌توانید از باقی مانده آن برای پذیرایی مجدد استفاده كنید.


 • یك شیرینی سنتی
باقلوا یك شیرینی سنتی است كه در مراسم عروسی اهالی بعضی از مناطق ایران به تك‌تك مهمانان تعارف می‌شود. باقلوا گل یا باقلوا لوز دونوع معروف است كه به تازگی به لیست پذیرایی خیلی از مهمانی‌ها اضافه شده و این را هم بدانید كه این نوع شیرینی سنتی را باید سفارش بدهید تا به موقع به مراسم شما برسد. شیرینی كدبانو در شهر قزوین یكی از معروف‌ترین باقلواهارا برای جشن‌ها تهیه می‌كند.


 • با قيمت‌ها آشنا شويد
پذيرايي از مهمانان در طول مراسم چه در سالن و چه در خانه معمولا با ميوه و شيريني است البته بسته به سليقه، تعداد مهمانان و البته هزينه‌اي كه براي اين مورد در نظر گرفته‌ايد، متفاوت است.

قيمت شيريني در يكي از معروف‌ترين شيريني‌فروشي‌هاي تهران و البته براساس نرخ مصوب به اين شرح است:
 • شيريني تر: هر كيلو 9هزار تومان
 • شيريني خشك عادي: از 5 هزار تومان به بالا
 • شيريني خشك خانگي: 10هزار تومان
 • شيريني دانماركي: 4هزارتومان
 • قيمت انواع كيك خامه‌اي: 12هزار تومان
 • مارسيپان: 14هزار تومان
توجه داشته باشيد كه بزرگ‌ترين كيك يك‌طبقه‌اي كه شكل و حجمي زيبا داشته باشد بيشتر از 6 كيلو نمي‌شود و معمولا براي مراسمي مثل ازدواج مرسوم نيست كه كيك يك طبقه باشد بلكه كيكي چند طبقه هم زيباست، هم متناسب و با تعداد مهمانان مي‌تواند يكي از انواع دسر‌هايي باشد كه همراه شام سرو مي‌شود.


تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی
بازديد : 4833 بار

کلمات کليدي : تشریفات مجالس ، خدمات مجالس، خدمات مجالس ستاره طلایی،جشن ،جشن عروسی ،عروسی ،آتلیه ،آتلیه عکاسی،مراسم عروسی ،سفره عقد ،گل ،گل آرایی ،خدمات ،فیلمبرداری ،عکاسی ،عروس و داماد ، نامزدی ،عقد کنان ،ازدواج،سفره عقد های کلاسیک ، سفره عقد های مدرن ،کترینگ ،برگزاری مجالس ،مجالس ،مكان برگزاري مراسم ،سفره خانه سنتي، پرسنل مهماندار ،برگزار کننده،بادکنک آرایی ،محل برگزاری مراسم،لباس عروس ،عکاس ،آتلیه عکاسی ،عكاسي مدلينگ ، عکاسی اسپرت ،کیک عروسی ،مجلس عروسی ،ماشین عروس ،دسته گل عروس ،
بروزترین و جدیدترین مطالب

_نکات مهم در انتخاب مکان عروسی

_ اخبار ازدواج و طلاق بازیگران

_ باورهای غلط در مورد ازدواج

 _ جدیدترین آمار ازدواج و طلاق


مطالب و تصاویر جالب

*مطالب مرتبط با ازدواج

*مطالب جالب و خواندنی

*عکسها و تصاویر جالب و دیدنی


آمار بازدید کنندگان

لینکهای دوستان

تبلیغات رایگان

تبادل لینک

سایت تفریحی و سرگرمی

عینک آفتابی اورجینال

گن لاغری مردانه

فروشگاه اینترنتی ساعت مچی

ساخت وبلاگ

خرید مونوپاد حرفه ای

پروژه های الکترونیکی

profishop

دانشنامه حقوق

قالب میوه پاپ چف

تبادل لینک

شارژ مستقیم ارزان

خرید ویندوز 8.1

خرید آموزش فتوشاپ

دانلود آهنگ جدید

خرید اینترنتی عینک ریبن

تبادل لینک

فروشگاه ساعت دیواری

گن لاغری مردانه

توپ ماشین لباسشویی

فروشگاه عینک

ساعت مچی

خرید صابون

تبادل لینک

خرید عینک ریبن

لینک آفتاب

چاقی و ورزش و تناسب اندام

كلبه خنده

میزبان شاپ

جوی استیک

خرید گردنبند دخترانه زنانه مردانه و مغناطیسی خرید

دزآب باران دانلود

گروه اینترنتی فول کده

خرید و هدیه کارت شارژ به دوستان

خرید گوشواره دخترانه و زنانه خرید اینترنتی گوشواره

تبادل لینک

تبادل لینک

خرید عینک ریبن

خرید شارژهمراه اول

افزایش بازدید سایت بصورت رایگان

1000niazنیازمندیها

تبادل لینک سه طرفه هوشمند و اتوماتیک

تبادل لینک سه طرفه | نیاز تو

هاست لینوکس | ثبت دامنه

تبادل لینک اتوماتیک

کدهای جاوا اسکریپت

سایت تبلیغاتی ایستگاه

پرشین چت

خرید پستی فروش اینترنتی

خرید پستی

فکسی: تبادل لینک اتوماتیک

درج آگهی رایگان تبادل لینک

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

وبگاه دوست تربتي

ابزار وب

مجله اینترنتی پارسیک

همه چی از همه جا

گروهی تجاری آیدین ترات

قاصدک پاتوق

آموزش بازی سازی

الماس - دانلود بازی کامپیوتر و موبایل

دانلود آهنگ جدید

طراحی سایت

اگهی رایگان | ثبت لینک رایگان | تبلیغات رایگان

تبلیغات رایگان,آگهی رایگان

درج آگهی راهنما نت

فروشگاه اینترنتی خرید

فروشگاه اینترنتی خرید

درج آگهی

درج آگهی رایگان

دایرکتوری تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک رایگان

تبادل لینک خودکار

تبادل لینک سه طرفه

تبادل لینک

تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک

سامانه پیام کوتاه هفت رنگ

نیازمندیها و آگهی در صبا تبلیغ

بازار مجازي ايرانيان فروشگاه برتر

دانلود رايگان

بکس ایران

پروژه های دانشجویی Tinoj.Com

تصاوير جالب و مطالب بسيار زيبا

میزبانی وب و دامنه

تشریفات ستاره طلایی

تشریفات مجالس ستاره طلایی

عکس زیبا

اخبار حوادث

سوژه های وطنی

موبایل

تیون آپ داغ

عکس های لو رفته

دوست دختر و پسر خط قرمز

نقد فیلم

بهترین ها

ماجرای پارتی تهران

لباس دختر

دانلود نرم افزار

فروش هیجان

عکس های بازیگران زن

گالری عکس

درج آگهي رايگان - تبلیغات رایگان آسان تبلیغ

طراحی و سئو بهینه سازی رایگان وبسایت

آگهي نامه اينترنتي سهند تبليغ

جوک های داغ

صبا تبلیغ:آگهی:نیازمندیها

خرید پستی

تبادل لینک اتوماتیک

خرید کارت شارژ با موبایل

خرید کارت شارژ

خرید شارژ همراه اول

افزایش بازدید

درج آگهی رایگان

تبلیغات رایگان,آگهی رایگان

آگهی و تبلیغات رایگان

تبادل لینک

مرجع مقالات و پروژهای دانشجویی

آگهی رایگان

آگهی تبلیغات نیازمندیها

تبادل لینک اتوماتیک

درج آگهی

درج آگهی , آگهی رایگان , تبلیغات اینترنتی

تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک

آگهی رایگان آگهی من

درج آگهی رایگان

تبلیغات رایگان

تبادل لینک

آگهي 7 ستاره 100% رایگان

فروشگاه اینترنتی

ایران آرنا

تقویم سال 1391

تشریفات مجالس ستاره طلایی

مطالب طنز در مورد ازدواج

مطالب خواندنی در مورد ازدواج


Designed By arshhost