منوي اصلي

مقدمه

درباره ما

آرشیو ظروف  2019

ظروف کرایه ستاره طلایی

منوهاي غذایی

گالري تصاوير

خدمات ستاره طلایی

 موزيك ستاره طلایی 

 باغ اختصاصی ستاره طلایی

 تماس با ما

 ارسال ايميل


راهنماي برگزاري جشن عروسي

_ لیست کامل جهیزیه عروس

_ راهنمای ازدواج

_ بودجه بندی مراسم عروسی

_ اشتباهات بزرگ در برگزاری عروسی

_ برنامه ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم (2)

_ يك عروسي رويايي با برنامه‌ريزي ايده‌آل  ( بخش اول )

_یک عروسی رویایی با برنامه ریزی ایده آل ( بخش دوم )

_ یک عروسی رویایی با برنامه ریزی ایده آل ( بخش سوم )

 _ چگونه یک لیست کامل از مهمانان عروسی تهیه کنیم ؟

_ راهنمایی برگزاری جشن عروسی در منزل

_  هزینه های برگزاری یک عروسی متوسط

_ برنامه ریزی عروسی را از کجا شروع کنیم

_ 7 راهنمایی مهم برای تعیین تاریخ عروسی

_ نکات کلیدی در برگزاری موفق تشریفات عروسی


 
برنامه ريزي عروسي را از کجا شروع کنیم؟
 

برنامه ريزي عروسي را از کجا شروع کنیم؟

روز عروسي يكي از مهمترين روزهاي زندگي است . جشن عروسي در اين روز بايد بدون هيچ كم و كاستي برگزار شود. اقدامات قبل و بعد از عروسي بايد به طور دقيق برنامه ريزي شوند. برنامه ريزي براي برگزاري جشن عروسي ممكن است حتي تا يك ماه به طول انجامد. در اينجا برخي از اساسي ترين گامهايي كه مي بايست در برنامه ريزي هاي خود مد نظر قرار دهيد ذكر مي كنيم:

برنامه ریزی عروسی

گام اساسي اول : تعيين تاريخ عروسي

بديهي است كه همه برنامه ريزي هاي شما به اين تاريخ بستگي دارد. بنابراين ابتدا متناسب با آداب و رسوم خودتان نسبت به تعيين اين تاريخ اقدام كنيد. فراموش نكنيد كه در تعيين روز عروسي مسايل زير را در نظر بگيريد:

§  تاريخ عروسي روي هزينه هاي شما تاثير مي گذارد. بعنوان مثال هزينه هاي اجاره تالار در روزهاي خاص و اعياد و تعطيلات با روزهاي عادي متفاوت است. حتي فصل برگزاري عروسي شما مي تواند تاثير زيادي در هزينه هاي شما داشته باشد.

§  مهمانان را در نظر بگيريد. اگر مهمانهايي از راه دور داريد بهتر است روزهاي تعطيل را براي جشن خود انتخاب كنيد.

§  اگر در شهرهاي پرترافيك زندگي مي كنيد، در نظر داشته باشيد كه معمولا ترافيك خيابان ها در تاريخ هاي خاص مثل: روز مادر، روز پدر و ساير اعياد به مراتب بيشتر از روزهاي عادي است و ممكن است روي برنامه ريزي شما تاثير بگذارد.

§  در تعيين تاريخ  عروسي خود،‌تداخل با برنامه ها و مراسم دوستان، آشنايان و نزديكان را مد نظر داشته باشيد. بهتر است قبل از نهايي كردن تاريخ عروسي ،‌يك بار آن را در بين نزديكان و بزرگترهاي فاميل عنوان كنيد تا مطمئن شويد با مراسم ديگري تداخل ندارد.گام اساسي دوم: تهيه ليست ميهمانان

اهميت اين گام كمتر از تعيين تاريخ عروسي نيست. بسياري از خانواده ها تصوري كه  از تعداد مهمانان خود دارند با واقعيت منطبق نيست. بنابراين هرگز به حدس و گمان و تخمين اكتفا نكنيد. خواهيد ديد وقتي ليست ميهمانان خود را روي كاغذ بياوريد، با آنچه در ذهن داشتيد تفاوت زيادي دارد. نكته ديگر اين است كه تهيه اين ليست شايد تا يك هفته به طول انجامد. چراكه برخي از مهمانان در ابتدا از قلم مي افتند. بنابراين هرچه سريع تر ليستي كامل و شسته و رفته از مهمانان خود و همسرتان با ذكر نام  و تعداد افراد خانواده مدعو، تهيه كنيد.

يك تكنيك مهم:

 ممكن است نسبت به تعداد دقيق افرادي كه ممكن است در جشن شما حضور پيدا كنند شك داشته باشيد. مثلا نمي دانيد كه آيا خانواده اي كه در شهر ديگري زندگي مي كنند براي عروسي شما خواهند آمد يا خير. در اين حالت از تكنيك تخمين سه نقطه اي استفاده كنيد. ابتدا تعداد كساني را كه مطمئن هستيد به جشن شما خواهند آمد محاسبه كنيد. بعد از آن تعداد كل مهمانان را با فرض اين كه همه و همه به جشن شما خواهند آمد محاسبه كنيد. حال ميانگين اين دو عدد را بدست آوريد و مبناي محاسبات خود قرار دهيد.


گام اساسي سوم : تعيين بودجه عروسي

بعد از تعيين تاريخ عروسي و تعداد مهمانان، بايد نسبت به بودجه اي كه قصد داريد براي عروسي خود خرج كنيد، تصميم گيري كنيد. بهتر است قبل از هرچيز در اين مورد با دوستان و نزديكاني كه اخيرا مراسم عروسي خود را برگزار كرده اند مشورت كنيد. هزينه ها را به صورت تفكيك شده (تالار عروسي ،‌لباس عروس ، آرايش عروس ،‌ گل ،‌ماشين عروس و ... ) روي كاغذ بنويسيد. سپس نسبت به تعديل آنها با توجه به آنچه كه در نظر گرفته ايد اقدام كنيد. تحقيق در بازار را فراموش نكنيد. با كمي پرس و جو در بازار مي توانيد تصميم بهتري بگيريد.

به زودي ابزارهاي مفيدي براي تخمين بودجه عروسي و مديريت هزينه هاي عروسي را در اين وب سايت قرار خواهيم داد.

 

گام اساسي چهارم: تعيين محل برگزاري مراسم عروسي

باغ يا تالار ، منزل مسكوني و يا ويلاي يكي از نزديكان فرقي نمي كند. آنچه مهم است توافق شما و همسرتان بر سر محل برگزاري و نيز بودجه اي است كه براي آن در نظر گرفته ايد. در تعيين محل برگزاري مراسم عروسي علاوه بر اينها، نكات ديگري نظير: تعداد مهمانان، فصل برگزاري عروسي، آب و هواي منطقه، مسافت ، فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها مي تواند در تصميم گيري شما درباره محل برگزاري مراسم تاثير گذار باشد.

. اگر تاريخ عروسي شما ، يكي از اعياد و يا روزهاي خاص است، هرچه سريع تر نسبت به رزور تالار و يا باغ اقدام كنيد. چراكه ممكن است در تاريخ مورد نظر شما ، تالار ها و باغ هاي مناسب رزرو شده باشند.

 

ساير اقدامات :

چهار گامي كه در بالا ذكر شد در واقع گامهاي اصلي برنامه ريزي عروسي هستند كه حداقل شش ماه قبل از تاريخ برگزاري عروسي بايد انجام شده باشند. بعد از تعيين تاريخ، تعداد مهمانان ، بودجه و محل برگزاري مراسم عروسي‌، بايد نسبت به برنامه ريزي موارد زير اقدام كنيد:

انتخاب دفتر ثبت ازدواج : در صورتي كه قبلا به صورت رسمي ازدواج خود را ثبت نكرده ايد مي بايست نسبت به هماهنگي و رزرو قرار ملاقات با دفتر ثبت ازدواج، اقدام كنيد. سعي كنيد مسافت دفتر ثبت ازدواج با محل مراسم را درنظر بگيريد.

عكاس و فيلم بردار عروسي: با توجه به تنوع زيادي كه در اين بازار هست، ممكن است انتخاب عكاس و فيلم بردار متناسب با سليقه شما گاه حتي تا يك ماه به طول انجامد. شما مشغله هاي ديگري هم داريد پس اين مورد را نيز در اولويت قرار دهيد. حداقل تا 4 ماه قبل از عروسي بايد قرارداد عكس و فيلم عروسي خود را تنظيم كرده باشيد.

آرايشگاه عروس : اين مورد نيز مي بايست حداقل چهارماه قبل از عروسي رزرو شده باشد. بنابراين قبل از اينكه دير شود و استرس آن دامنگير شما شود،‌ در آرامش و با فراق بال اقدام به انتخاب آرايشگاه عروس كنيد. در اين مورد نزديكي محل آرايشگاه به آتليه عكاسي و گل فروشي را فراموش نكنيد.

لباس عروس و كت و شلوار داماد: يكي از مهم ترين برنامه هاي شما انتخاب لباس است. شما بايد زمان و انرژي زيادي را صرف كنيد تا بتوانيد لباس عروس و كت و شلوار داماد را انتخاب كنيد. پس هرگز اين موارد را به روزهاي آخر موكول نكنيد. سعي كنيد حداقل تا دو ماه قبل از عروسي، اين موارد را نهايي كرده باشيد.

گل فروشي : دسته گل عروس ، تزيين ماشين عروس ، گل آرايي سالن پذيرايي و ... همه اينها مستلزم انتخاب و تنظيم وقت با يك گل فروشي مناسب است كه مي بايست حداقل يك ماه قبل از عروسي انجام شده باشد. سعي كنيد گل فروشي را انتخاب كنيد كه به محل برگزاري جشن نزديك باشد.

ماشين عروس: چنانچه قصد داريد ماشين عروس را اجاره كنيد و يا از دوستان و آشنايان امانت بگيريد،‌ حداقل يك ماه قبل از عروسي هماهنگي هاي لازم را انجام دهيد. نبايد انجام اين هماهنگي ها را به روزهاي آخر موكول كنيد.

محل سكونت: طوري برنامه ريزي كنيد كه حداقل 15 روز قبل از برگزاري مراسم ، منزل مشترك شما آماده زندگي باشد. تميزكاري و نظافت، رنگ و نقاشي ، جهازبرون و چيدن وسايل ، نصب پرده ها و ... زمان و انرژي زيادي را از شما خواهند گرفت. هرگز اين موارد را تا روزهاي آخر به تاخير نيندازيد. اگر قصد رهن و  يا اجاره خانه را داريد حداقل دوماه قبل از عروسي بايد اقدام كنيد. قرارداد اجاره شما يك ماه قبل از مراسم بايد امضا شده باشد. پس اگر مي خواهيد استرس نداشته باشيد، عجله كنيد.

خريد عروس و داماد: معمولا در آداب و رسوم اكثر مردم، خريدهاي موسوم به خريد عروس و داماد وجود دارد و اجناسي از قبيل: چمدان ، آينه و شمعدان ، لباس ، ساعت ، لوازم آرايشي و بهداشتي و ... وجود دارد. مطابق با آداب ورسوم خود اين خريدها را برنامه ريزي و اجرا كنيد.

تهيه و توزيع كارت عروسي: خيلي از خانواده ها تهيه و توزيع كارتهاي دعوت را جزء آخرين اقدامات  قرار مي دهند و معمولا در روزهاي نزديك به عروسي با عجله اقدام به نوشتن و توزيع كارتها مي كنند. درنتيجه برخي از مهمانان از قلم مي افتند و يا براي رساندن كارت دعوت به دست برخي ازمهمانان فرصتي نمي ماند . متاسفانه اين موارد در جشنهاي عروسي بسياري ديده شده است. توصيه مي كنيم با استفاده از ليست مهمانان كه در گام دوم برنامه تهيه كرديد، حداقل يك ماه مانده با تاريخ برگزاري عروسي ، كارتها را سفارش بدهيد و پس از دريافت، اقدام به نوشتن كارتها كرده و به مرور آنها را توزيع كنيد. به اين ترتيب هم احترام مهمانان حفظ شده است و هم مطمئن هستيد كه همه كارت دريافت كرده اند.

 

چنانچه با استفاده از اين نكات ، جزئيات مراسم عروسي خود را برنامه ريزي كنيد،‌ مي توانيد اطمينان داشته باشيد كه عروسي شما بدون هيچ نگراني و استرسي به بهترين نحو ممكن برگزار خواهد شد. بسياري از استرس ها  و نگراني هاي قبل و بعد عروسي ريشه در عدم برنامه ريزي دارد. بنابراين از همين حالا نسبت به برنامه ريزي مراسم عروسي خود اقدام كنيد.

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

بازديد : 2884 بار

کلمات کليدي : تشریفات ، مجالس ، خدمات ، تشریفات مجالس ، خدمات مجالس ، عروسی ،برنامه ريزي عروسي ، جشن عروسي ،برگزاري جشن عروسي ، تعيين تاريخ عروسي ،تالار ، برگزاری عروسی ، جشن ، تعيين بودجه عروسي ،مراسم عروسي ، تالار عروسي ،‌لباس عروس ، آرايش عروس ،‌ گل ،‌ماشين عروس ،بودجه عروسي ، هزينه هاي عروسي ،محل برگزاري مراسم عروسي ،باغ ،محل برگزاري مراسم ، برنامه ريزي عروسي ، ازدواج ،عكاس و فيلم بردار عروسي ، عكاس، عكس و فيلم عروسي ، آرايشگاه عروس ،لباس عروس ، كت و شلوار داماد ،گل فروشي ، دسته گل عروس ، تزيين ماشين عروس ، گل آرايي سالن پذيرايي ، ماشين عروس ،برگزاري مراسم ، عروس و داماد ،كارت عروسي ، جزئيات مراسم عروسي ،
بروزترین و جدیدترین مطالب

_نکات مهم در انتخاب مکان عروسی

_ اخبار ازدواج و طلاق بازیگران

_ باورهای غلط در مورد ازدواج

 _ جدیدترین آمار ازدواج و طلاق


مطالب و تصاویر جالب

*مطالب مرتبط با ازدواج

*مطالب جالب و خواندنی

*عکسها و تصاویر جالب و دیدنی


آمار بازدید کنندگان

لینکهای دوستان

تبلیغات رایگان

تبادل لینک

سایت تفریحی و سرگرمی

عینک آفتابی اورجینال

گن لاغری مردانه

فروشگاه اینترنتی ساعت مچی

ساخت وبلاگ

خرید مونوپاد حرفه ای

پروژه های الکترونیکی

profishop

دانشنامه حقوق

قالب میوه پاپ چف

تبادل لینک

شارژ مستقیم ارزان

خرید ویندوز 8.1

خرید آموزش فتوشاپ

دانلود آهنگ جدید

خرید اینترنتی عینک ریبن

تبادل لینک

فروشگاه ساعت دیواری

گن لاغری مردانه

توپ ماشین لباسشویی

فروشگاه عینک

ساعت مچی

خرید صابون

تبادل لینک

خرید عینک ریبن

لینک آفتاب

چاقی و ورزش و تناسب اندام

كلبه خنده

میزبان شاپ

جوی استیک

خرید گردنبند دخترانه زنانه مردانه و مغناطیسی خرید

دزآب باران دانلود

گروه اینترنتی فول کده

خرید و هدیه کارت شارژ به دوستان

خرید گوشواره دخترانه و زنانه خرید اینترنتی گوشواره

تبادل لینک

تبادل لینک

خرید عینک ریبن

خرید شارژهمراه اول

افزایش بازدید سایت بصورت رایگان

1000niazنیازمندیها

تبادل لینک سه طرفه هوشمند و اتوماتیک

تبادل لینک سه طرفه | نیاز تو

هاست لینوکس | ثبت دامنه

تبادل لینک اتوماتیک

کدهای جاوا اسکریپت

سایت تبلیغاتی ایستگاه

پرشین چت

خرید پستی فروش اینترنتی

خرید پستی

فکسی: تبادل لینک اتوماتیک

درج آگهی رایگان تبادل لینک

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

تشریفات مجالس و خدمات مجالس ستاره طلایی

وبگاه دوست تربتي

ابزار وب

مجله اینترنتی پارسیک

همه چی از همه جا

گروهی تجاری آیدین ترات

قاصدک پاتوق

آموزش بازی سازی

الماس - دانلود بازی کامپیوتر و موبایل

دانلود آهنگ جدید

طراحی سایت

اگهی رایگان | ثبت لینک رایگان | تبلیغات رایگان

تبلیغات رایگان,آگهی رایگان

درج آگهی راهنما نت

فروشگاه اینترنتی خرید

فروشگاه اینترنتی خرید

درج آگهی

درج آگهی رایگان

دایرکتوری تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک رایگان

تبادل لینک خودکار

تبادل لینک سه طرفه

تبادل لینک

تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک

سامانه پیام کوتاه هفت رنگ

نیازمندیها و آگهی در صبا تبلیغ

بازار مجازي ايرانيان فروشگاه برتر

دانلود رايگان

بکس ایران

پروژه های دانشجویی Tinoj.Com

تصاوير جالب و مطالب بسيار زيبا

میزبانی وب و دامنه

تشریفات ستاره طلایی

تشریفات مجالس ستاره طلایی

عکس زیبا

اخبار حوادث

سوژه های وطنی

موبایل

تیون آپ داغ

عکس های لو رفته

دوست دختر و پسر خط قرمز

نقد فیلم

بهترین ها

ماجرای پارتی تهران

لباس دختر

دانلود نرم افزار

فروش هیجان

عکس های بازیگران زن

گالری عکس

درج آگهي رايگان - تبلیغات رایگان آسان تبلیغ

طراحی و سئو بهینه سازی رایگان وبسایت

آگهي نامه اينترنتي سهند تبليغ

جوک های داغ

صبا تبلیغ:آگهی:نیازمندیها

خرید پستی

تبادل لینک اتوماتیک

خرید کارت شارژ با موبایل

خرید کارت شارژ

خرید شارژ همراه اول

افزایش بازدید

درج آگهی رایگان

تبلیغات رایگان,آگهی رایگان

آگهی و تبلیغات رایگان

تبادل لینک

مرجع مقالات و پروژهای دانشجویی

آگهی رایگان

آگهی تبلیغات نیازمندیها

تبادل لینک اتوماتیک

درج آگهی

درج آگهی , آگهی رایگان , تبلیغات اینترنتی

تبادل لینک

تبادل لینک

تبادل لینک

آگهی رایگان آگهی من

درج آگهی رایگان

تبلیغات رایگان

تبادل لینک

آگهي 7 ستاره 100% رایگان

فروشگاه اینترنتی

ایران آرنا

تقویم سال 1391

تشریفات مجالس ستاره طلایی

مطالب طنز در مورد ازدواج

مطالب خواندنی در مورد ازدواج


Designed By arshhost